Rekuperační jednotka SEVi 160R přepouštěcí ventilátor

Kód: 71
Značka: SEVentilation
8 566 Kč
Skladem

Decentrální větrací jednotka SEVi 160R je interiérový ventilátor pro větrání prostor bez obvodových stěn tvořící komplet s větracími jednotkami modelové řady SEVi 160 se zpětným ziskem tepla.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Rekuperační jednotka SEVi 160R - větrání prostor bez obvodových stěn

Přepouštěcí ventilátor SEVi 160R doplňuje celkovou koncepci decentrálního větracího systému SEVi 160. Umožňuje větrání vnitřních prostor, které nemají okna, nemají obvodovou zeď a kde tudíž není možnost zhotovení prostupu pro přívod venkovního vzduchu. Osazením přepouštěcího ventilátoru dochází k optimálnímu provětrání ve stejném charakteru střídavého přepínání směru proudění vzduchu, jako u standardní jednodky SEVi 160. SEVi 160 R je možné instalovat do interiérových příček od průměru 100 mm. Zařízení se vyznačuje jednoduchou instalací. 

Přepouštěcí ventilátor SEVi 160R je tvořen vzduchotechnickým potrubím o průměru 160 mm z PPs (polypropylenu) s vyšší požární odolností pro zabudování do zdiva o minimální tloušťce 100 mm. Vlastní větrací jednotka je uložena v pouzdru z expandovaného polypropylenu (EPP). Tento materiál má výborné zvukově tlumící a tepelně izolační vlastnosti.

Ve vnitřním krytu je umístěn v EPP tichý obousměrný vysoce výkonný ventilátor německého výrobce EBM Papst. Jako výměník tepla je použit Hi-Tech keramický výměník (specifická tepelná kapacita 877 J/kgK). Venkovní kryt jednotky je speciálně konstruován tak, aby sloužil jako ochrana proti větru, aby zabránil vniknutí vody do větracího systému a současně zamezil zpětnému nasávání vyfouknutého odpadního vzduchu zpět do interiéru. Jednotka je vybavena prachovým filtrem. Výměna filtru je velmi jednoduchá, proveditelná v několika úkonech a není k ní zapotřebí žádné nářadí.

Pro ovládání větracích jednotek SEVi 160R slouží řídící jednotka SEC 20 BF nebo řídící jednotka SEC Touch s 3,5“ barevným dotykovým displejem.

Technická data

 • Stupeň tepelné účinnosti: bez zpětného zisku
 • Provozní napětí: 12 V DC
 • Typ ventilátoru: obousměrný, axiální, elektronicky řízení, vlhku odolný
 • Stupně výkonu: 4 stupně
 • Dva filtry: prachový filtr (G3), volitelně pylový nebo uhlíkový filtr
 • 2 vnitřní ploché kryty: uzavíratelné se zvukovou izolací
  (200 mm x 200 mm x 37 mm v otevřeném stavu)
 • Síla zdiva: od 100 mm
 • Průměr potrubí: 160 mm
 • Průměr otvoru pro jádrové vrtání: 165 mm -> 170 mm

 

Doplňkové parametry

Kategorie: SEVentilation větrací jednotky
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 2 kg
délka potrubí: mm

Jak decentrální rekuperační jednotka SEVi 160 pracuje?

Postup při výměně filtru a čištění keramického výměníku