Rekuperační jednotka SEVi 160L pro slabé zdivo

Kód: 70
Značka: SEVentilation
17 291 Kč
Skladem

Decentrální větrací jednotka SEVi 160L pro slabé zdivo (stěny) se zpětným ziskem tepla pro větrání rodinných a bytových domů, bytů, kanceláří, hotelových pokojů a dalších.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Rekuperační jednotka SEVi 160L pro slabé zdivo

Větrací jednotka SEVi 160L (Light) má na rozdíl od SEVi 160 Standard speciální nerezový venkovní kryt, který umožňuje její instalaci na objekty se slabým zdivem.

Decentrální a lokální větrací systém bez centrálních rozvodů s rekuperací až 90 %.

Zbaví Vás vydýchaného vzduchu, CO2, zatuchlin, vlhkosti a plísní. Čerstvý vzduch v celém domě i v případě, že jsou okna zavřena a navíc bez obtížného hmyzu.

Vhodné pro novostavby, rekonstrukce, bytové a panelové domy.

SEVi 160L je tvořena vzduchotechnickým potrubím o průměru 160 mm z PPs (polypropylenu) s vyšší požární odolností pro zabudování do zdiva o minimální tloušťce 150 mm. Vlastní větrací jednotka je uložena v pouzdru z expandovaného polypropylenu (EPP). Tento materiál má výborné zvukově tlumící a tepelně izolační vlastnosti.

Ve vnitřním krytu je umístěn v EPP tichý obousměrný vysoce výkonný ventilátor německého výrobce EBM Papst. Jako výměník tepla je použit Hi-Tech keramický výměník (specifická tepelná kapacita 877 J/kgK). Venkovní kryt jednotky je speciálně konstruován tak, aby sloužil jako ochrana proti větru, aby zabránil vniknutí vody do větracího systému a současně zamezil zpětnému nasávání vyfouknutého odpadního vzduchu zpět do interiéru. Jednotka je vybavena prachovým filtrem. Výměna filtru je velmi jednoduchá, proveditelná v několika úkonech a není k ní zapotřebí žádné nářadí.

Pro ovládání větracích jednotek SEVi 160U slouží řídící jednotka SEC 20 BF nebo řídící jednotka SEC Touch s 3,5“ barevným dotykovým displejem.

Technická data

 • Stupeň tepelné účinnosti: až 90 %
 • Provozní napětí: 12 V DC
 • Typ ventilátoru: obousměrný, axiální, elektronicky řízení, vlhku odolný
 • Výkon v režimu zpětného zisku tepla: 17 m³/h / 21 m³/h / 29 m³/h / 41 m³/h
 • Výkon v režimu provětrávání: až 90 m³/h
 • Příkon jednotky: 0,20 – 0,25 W/(m³/h)
 • Hladina akustického tlaku: ~ 16,5 dB při výkonovém stupni 1 (16m³/h)
 • Filtr: prachový filtr (G3), volitelně pylový nebo uhlíkový filtr
 • Vnitřní plochý kryt: uzavíratelný se zvukovou izolací
  (200 mm x 200 mm x 37 mm v otevřeném stavu)
 • Venkovní kryt: nerezový kryt V4A (210 x 210 x 110 mm)
 • Síla zdiva: od 150 mm
 • Průměr potrubí: 160 mm
 • Průměr otvoru pro jádrové vrtání: 165 mm -> 170 mm
 • Energetická třída: A (A = při použití ovladače SEC-Touch a vlhkostního čila, B= bez vlhkostního čidla)

 

Rekuperační jednotka SEVi 160 patří do skupiny decentrální rekuperace, systému větrání se zpětným získáváním tepla s účinností až 90 %. Jedná se o malé, tiché a účinné zařízení, které se stará o řízenou výměnu vzduchu ve stavbách a významně zlepšuje stav vnitřního mikroklimatu a slouží jako prevence proti tvorbě vlhkosti, plísni a syndromu nezdravých budov (zdraví škodlivé látky:CO2, radon, formaldehydy a další). 

Jak SEVi 160 pracuje?

Větrací jednotky SEVi 160 pracují v páru. Principem je střídavé přepínání fáze nasávání a fáze výfuku vzduchu mezi oběma výměníky v cyklu 75 sekund. Tím dochází k ohřívání a zchlazování keramického Hi-tech výměníku. Čerstvý venkovní vzduch, který je vháněn dovnitř, je tak ohříván.

Výhody pro Vás:

 • Účinnost až 90 %, registrace v programu Nová zelená úsporám
 • Velmi úsporný provoz (rekuperační větrání 6 jednotekSEVi 160 pro rodinný dům se pohybuje na spotřebě cca. 10 až 15 W/hod, což odpovídá spotřebě jedné LED žárovky)
 • Servis a čištění rekuperace nevyžaduje přivolání servisní firmy, zvládnete jednoduše svépomocí a šetříte peníze
 • Prochází izolovaným potrubím bez tepelných mostů obvodovou zdí
 • Decentrální rekuperace obsahuje účinný keramický výměník uložený přímo v potrubí
 • Kvalitní akustická izolace
 • Centrální ovládání s moderním a uživatelsky srozumitelným displejem
 • Zcela nové intuitivní dotykové centrální ovládání SEC-Touch s inovativním displejem až pro 12 větracích jednotek.

 Montáž

nevyžaduje rozsáhlé stavební úpravy, kvůli kterým by se váš byt stal na několik dní neobyvatelný. Větrací jednotky jsou bez složitých rozvodů vzduchu.

Velkou výhodou je jednoduchá montáž jednotky do obvodového zdiva. Celý systém je uložený v potrubí ve speciálním materiálu, který tlumí vibrace. Větrání je velmi tiché.

Decentrální rekuperace představuje nízkonákladovou instalaci. Instaluje se pouze slabý kabel 3 x 0,5 mm2, který propojuje ovládání a jednotlivé rekuperační jednotky. Odpadají veškeré vzduchotechnické rozvody. Šetříte čas a náklady jako např. při výstavbě rodinného domu bez nutnosti betonování rozvodů vzduchu v podlaze nebo vícenáklady při rozvodu vzduchu ve stropech spojených se sádrokartonářskými pracemi, broušením apod.

Údržba za 5 minut

Zvládne ji opravdu každý a bez nářadí. Servisní nároky větracího systému SEVentilation jsou minimální. Aby bylo větrání co nejúčinnější, je potřeba vyčistit keramický výměník.

Upozorní Vás na to kontrolka na ovladači. Nebojte se, není nic jednoduššího. Stačí sejmout vnější kryt, vyndat výměník a vložit ho do myčky nebo propláchnout vodou.

Dotace

Chcete získat dotaci od státu? Splní Vaše stavba potřebné parametry? Tzn. projekt vzduchotechniky, energetická náročnost budovy a Blower-door test? Výhoda pro Vás, jsme zapsaní mezi výrobky v programu NZÚ.

Systém podporovaný programem Nová zelená úsporám

Kód výrobku v programu NZÚ: SVT7421

Další využití SEVi 160

… je v samostatných místnostech nebo pouze v částech rodinného domu (ložnice, dětský pokoj, apod.) a v koupelnách nebo na toaletách. Decentrální rekuperace se osvědčila také v kancelářích, v hotelích a penzionech, ve fitness, v suterénních prostorách, v mobilheimech, ve veřejných budovách, v knihovnách a dalších.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: SEVentilation větrací jednotky
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 4.5 kg
délka potrubí: mm
barva venkovního krytu: nerez

Jak decentrální rekuperační jednotka SEVi 160 pracuje?

Postup při výměně filtru a čištění keramického výměníku